Srpen 2010

Příbramské povídání

13. srpna 2010 v 11:23 | Shadisek |  Výlevy mého srdce
Ahoj vítám vás ve městě Příbram, kde bydlí a pracuje můj otec. Na několik dnů jsem k němu jela abychom mohli strávit náš společný volný čas. Právě teď jsme se vrátila domu a tímto ohlašuji
konec HIATUSU :)
ÚTERÝ
Sv. Hora je jedna z historických památek. Lze k ní jet autem, ale kdo se chce rád projít a pročistit si sportovního ducha, může vyjít 365 schodů, které dají zabrat a dotyčného absolutně odrovnají. To vše stojí za krásný výhled na město a krásu Sv. Hory tj. poutní místo, rozsháhlý barokní komplex s mnoha věžemi.
Vástup nám fakt dal fušku, ale krása to byla.

STŘEDA
Absolvovali jsme výlet do Rožmitálu p. Třemšínem, kde se nachází nově zrenovované muzeum Jana Jakuba Ryby (učitel hudby a skladatel České mše vánoční - hej mistře vstaň mistře).
Bylo to velice pěkné muzeum, krásné a měli zajímavé exponáty.

ČTVRTEK
Dopoledně musel tatík do práce. Seznámil mě s redakcí místního časopisu (tzn. tátá je novinář). Na tu chvíli jsem byla na internetu, kde jsem mohla volně brouzdat a připravovala pro vás tento članeček spíše  sdělení jaké to bylo u táty :D.
Po práci jsme tentokrát zavítali do hornických dolů. Bylo to úchvatný. Ředitel muzea, který se s tatíkem zná nám nečekaně dal prohlídku grátis, což nás velice překvapilo, ale také nám bylo trapně. Já v tom však viděla výhodu, něco jsme kapánek ušetřili a navíc, co se dalo dělat že :D.
V dolu bylo chladno což bylo příjemné o proti teplu, co panovalo nahoře.

PÁTEK
Je ráno a v 8 hodin jsme vztali a vyrazili do terénu sbírat nějké ty rozhovory a reportáže páč tatík musel být v pátek celý den v práci. Takže nic moc ale bylo to dobrý, nedá na mě dopustit a všude me sebou vozil :). Občas jsme si užili nějakou tu srandu. V pozním odpoledne jsme si naplánovali odjezd domu, takže už jsem tady a jsem zdravá a celá :D.

PS - teď jsem s tátou v práci a pak jedu dom papa :D:D
      - připravuju 7 díl mé povídky :)